SSSorular – Elazığ Klima Servisi - Elazığ Kombi Servisi - Rota İklimlendirme
Şeffaf Fiyat Politikası
image Yaygın sorular

Klima Servisi Hakkında sık sorulan sorular

üzenli bakım, klimanızın verimliliğini artırır, enerji tasarrufu sağlar, iç hava kalitesini iyileştirir ve klimanın ömrünü uzatır.

Klimanız arıza yaptığında, öncelikle prizden fişi çekerek klimanın elektrik bağlantısını kesin. Ardından yetkili bir servis ile iletişime geçerek arıza tespiti ve onarım için destek alın.

Klima filtresini toz, kir ve diğer partiküllerin birikmesi sonucu klimanın performansını olumsuz etkilediğinde değiştirmelisiniz. Ayrıca, klima filtresinin kirlenmiş veya tıkanmış olduğunu belirten bir uyarı ışığı yanıyorsa filtre değişimi yapılmalıdır.

Klima montajı yapılırken doğru kapasitede bir klima seçilmeli, iç ve dış ünitelerin yerleştirilmesi için uygun bir konum belirlenmeli, elektrik ve su tesisatı güvenli bir şekilde bağlanmalı ve montaj işlemi yetkili ve deneyimli bir servis tarafından yapılmalıdır.

Klima kullanımı sırasında sık karşılaşılan sorunlar arasında filtrelerin kirlenmesi, su sızıntısı, fanın çalışmaması veya sık sık açma/kapama sorunları yer alır. Bu sorunlarla karşılaştığınızda mutlaka yetkili bir servisten destek almalısınız.

image Yaygın sorular

Kombi Servisi Hakkında sık sorulan sorular

Kombi bakımı, kombinin verimli çalışmasını sağlar, enerji tasarrufu sağlar, arızaların önüne geçer ve kombinin ömrünü uzatır.

Kombiniz arıza yaptığında, öncelikle kombinin elektrik ve gaz bağlantılarını kontrol edin. Ardından yetkili bir kombi servisi ile iletişime geçerek arıza tespiti ve onarım için destek alın.

Kombi filtresi, toz, kir ve diğer partiküllerin birikmesini önlemek için düzenli aralıklarla değiştirilmelidir. Genellikle yılda bir kez değiştirilmesi önerilir, ancak kullanım koşullarına bağlı olarak daha sık değişim gerekebilir.

Kombi kullanımı sırasında sık karşılaşılan sorunlar arasında su basıncının düşmesi, radyatörlerin ısınmaması, kombinin su sızıntısı yapması veya pilot alevinin sönmesi gibi durumlar yer alır. Bu sorunlarla karşılaştığınızda mutlaka yetkili bir kombi servisinden destek almalısınız.

Call Now Button